Gençlerde ruh sağlığı, iş başarısı için bir tehdit mi?

Arda

Global Mod
Global Mod
Prizing, organik kimya eğitimi alan ve bir ilaç firmasında bilim insanı olmak isteyen kızının hikayesini paylaşıyor. Mesleki stajını bu tür bir firmada yapmayı başardı ve bu deneyimi berbat buldu. “Konuşma! Sosyal hayat yok! “Çok sıkıcı!” dedi babasına.

Daha sonra avukat olup patent hukukunda çalışmak istedi ve bir hukuk şirketinde çalışmaya başladı. “Zamanlarını kitap okuyarak geçiriyorlar! Babasına bir kez daha, “Onlar eğlenceli insanlar değil!” dedi. Genç kadın artık ne yapacağını bilmiyordu, bu yüzden fen bilgisi öğretmeni olarak geçici bir iş buldu. Bugün çok mutlu ve başarılı, ortaokul ve lise çocuklarına ders veriyor.

“Ben de ne olmak istediğimi bilmiyordum. Farklı şeyler denemelisiniz, kendinizi sınırlamayın. Tutkunuzu bulacaksınız ve onu bulduğunuzda, başkalarının yapmanızı beklediği veya yapmak istemediğiniz bir şeyi yapmaktan daha başarılı olacaksınız, ancak bunu daha fazla para kazandırdığı veya size daha fazla prestij kazandırdığı için yapıyorsunuz. ” diye tavsiyede bulunuyor Prising.

Tecnológico de Monterrey'de Kapsamlı Sağlık ve Öğrenci Refahı direktörü Carlos Ordóñez, okullar için gençlerin ortaya çıkabilecek duygusal ve zihinsel zorluklarla yüzleşmesine yardımcı olmak için öğrenci danışmanlarını ve psikologlar gibi duygusal danışmanlardan oluşan bir ekibi içeren bir destek modeli öneriyor. akademik kariyeriniz boyunca.

Tecnológico de Monterrey'de, mesleki, finansal ve duygusal yönleri ele alarak öğrencilerin kapsamlı gelişimini teşvik etmek için fiziksel ve zihinsel egzersizler sunan “Wellbeing Gym” programını oluşturdular.

Ordoñez, taciz, ayrımcılık ve intihar dahil ruh sağlığı sorunlarını önlemek için “Aktif Tanık” ve “UPR” (Soru, İkna ve Yönlendirme) gibi sosyal müdahale modelleri üzerinde çalıştıklarını belirtiyor. Buna ek olarak, kişinin kendine ve başkalarına yönelik duygusal acılarını hafifletme araçları olarak kendini tanımayı ve kendine şefkati teşvik ederler.

Yönetmen, Meksikalı genç nüfusun çok azının Tecnológico de Monterrey'in parçası olma olanağına sahip olduğunun farkındadır; bu nedenle, insanların meditasyonlar, sağlıklı yaşam videoları ve egzersizler bulabileceği “Tqueremos” sitesi gibi ücretsiz çevrimiçi kaynaklar da sunuyorlar. kursların yanı sıra duygusal sağlıkla ilgili konuları ele alan “Cuida tu Mente” podcast'i de yer alıyor.

“Bu, öğrenciler için koruyucu faktörler geliştirmek, onlara hayatın dalgalarına ayak uydurmayı öğretmekle ilgili. Eğer bir noktada bir dalga onları devirip sörf tahtasından düşürürse, onları tekrar ayağa kaldırmak için orada olacağız çünkü yarın bu dalganın adı iş, evlilik, çocuklar veya borç olarak adlandırılacak. Dalgaları durduramayacağımızın, gelmeye devam edeceklerinin son derece farkındayız” diye bitiriyor Ordoñez.